Szkolenia i wykłady

Dzień dobry!

Nazywam się Aneta Nott-Bower i jestem doktorem językoznawstwa oraz doświadczonym ekspertem w dziedzinie dwujęzyczności. Pracuję od kilkunastu lat z dziećmi dwujęzycznymi przygotowując specjalistyczne zajęcia online kształtujące komunikację w języku polskim. Ukończyłam magisterskie studia logopedyczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Po uzyskaniu tytułu doktora nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach prowadzę badania naukowe w dziedzinie dwujęzyczności. Jestem autorką tej strony, której celem już od 9 lat jest popularyzacja wiedzy na temat dwujęzyczności wśród rodziców i nauczycieli polonijnych.

Poprowadziłam już ponad 100 warsztatów i wykładów poświęconych dwujęzycznemu wychowaniu oraz edukacji w różnych krajach Europy, a także online.

Bardzo chętnie przyjadę także do Waszej szkoły lub przygotuję spotkanie online 🙂 Warsztaty mogą obejmować tylko rodziców, tylko nauczycieli albo rodziców i nauczycieli (na osobnych spotkaniach).

Zachęcam do skorzystania z formuły warsztatów sprawdzonej już w wielu innych szkołach. Kiedy dzieci i nauczyciele są na lekcjach, prowadzę spotkanie z rodzicami, które oprócz funkcji informacyjnej, działa także wysoce motywująco, aby rodzice wkładali więcej pracy w rozwój języka polskiego także w domu. To z kolei pozytywnie odbija się na efektach pracy nauczyciela szkoły polonijnej. Po lekcjach prowadzę szkolenie dla nauczycieli. Gorąco polecam taką formułę, ponieważ szkolenie dla rodziców doskonale uzupełnia szkolenie dla nauczycieli. Jeżeli organizujemy tylko spotkanie dla rodziców, będzie ono odpowiednio dłuższe. Jeżeli wśród uczniów są NIEDOBORY JĘZYKOWE, możemy również zorganizować konsultacje indywidualne, podczas których mogę przekazać zalecenia.

Program warsztatów można poznać pod linkiem poniżej

„Dwujęzyczność łączy i daje moc”

Nasze szkolenia

 • Warsztaty dla rodziców dzieci dwujęzycznych
 • Warsztaty dla nauczycieli dzieci dwujęzycznych i/lub terapeutów
 • Warsztaty dla młodzieży dwujęzycznej

Inne możliwości współpracy

 • pisanie artykułów sponsorowanych
 • pisanie recenzji produktów i usług
 • opracowywanie projektów edukacyjnych

Przykładowe projekty

 

 Warsztaty z ramienia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska i MEN

Rekomendacje uczestników szkoleń

 • Fantastyczni prowadzący, świetna wymiana doświadczeń z innymi dziewczynami, burza mózgów, słowem, jedno z najlepszych szkoleń, w jakich miałam przyjemność uczestniczyć!
 • Ciekawe i pouczające zajęcia dla wszystkich nauczycieli i rodziców borykających się z dwujęzycznością na co dzień. Polecam!
 • I nie tylko dwujęzyczność. Wiele problemów językowych staje sie prostymi dzięki wyjaśnieniom Pani Anety. Wspaniale kompetentna Osoba
 • Zapominam czasem, że te nasze dzieciaki naprawdę się starają i wcale nie zawsze mają łatwo. Dobrze, że pani mi o tym przypomniała.
 • Pani Aneto my również dziękujemy!! Kuba wrócił do domu pewniejszy siebie
 • Keisha wyniosła z wczoraj sporą wiedzę i dużo w aucie mówiła. Najbardziej podoba jej sie fakt że jako dwujęzyczne dziecko jest bardziej kreatywna niż zwykły Holender….hi hi. A dziś rano dużo wypytywała o określanie uczuć: sfrustrowany, zdumiony, i tego podobne. Chyba jej sie spodobał fakt że można w inny sposób określać uczucia.
 • To my dziękujemy za wspaniałą prezentacje i ogromna dawkę nieocenionej wiedzy. Pani kompetencje i doświadczenie jest dla nas prawdziwym drogowskazem w nauczaniu na emigracji. Prosimy o więcej 🙂
 • Pani Aneto, otrzymujemy od Pani nieoceniony prezent. Jeszcze rok temu uczyłam „po omacku”. Po serii cyklicznych spotkań z Panią na temat bilingwizmu, warsztatach i dzięki tym publikacjom można śmiało stawiać czoła problemom wokół dwujęzyczności. Dziękujemy 🙂

 

Leicester warsztaty

SPK Haga

Londyn

Edynburg

DublinOstróda

Napisz, a przygotuję dla Ciebie z warsztaty 🙂

Zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przechowywanie przesłanych przeze mnie informacji w celu umożliwienia odpowiedzi na moje zapytanie.
Zapoznałem/zapoznałam się i zgadzam się z Regulaminem.
Drogą mailową w pierwszej kolejności będziesz otrzymywać inspirację i motywację do kontynuacji dwujęzycznej drogi. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.