Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Językoznawca i matka

matkalogopeda

To ja – dwujęzyczny coach językowy i matka dzieci dwujęzycznych.

Jestem absolwentką pięcioletnich studiów magisterskich na kierunku logopedia w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, gdzie również wykładałam specjalizując się w temacie dwujęzyczności. Uzyskałam tytuł doktora nauk humanistycznych w dziedzinie językoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prywatnie jestem żoną Anglika włoskiego pochodzenia i matką dwojga wspaniałych dzieci, które wychowujemy w dwóch językach: polskim i angielskim od ich narodzin. Od początku stosujemy metodę jedna osoba – jeden język, inaczej OPOL, według której ja zawsze porozumiewam się z dziećmi po polsku, a mąż zawsze po angielsku. Z mężem przy dzieciach staramy się rozmawiać po polsku, język angielski jest naszym językiem otoczenia, gdyż od 15 lat mieszkamy w Wielkiej Brytanii. Dzięki ogromnemu wsparciu męża i rodziny udaje mi się utrzymać oba języki dzieci w równowadze dążąc do pełnej dwujęzyczności. Równowaga ta jest bardzo dynamiczna i wymaga bezustannego monitorowania. W międzyczasie sama uczę dzieci czytać i pisać po polsku.

Zapraszam do lektury mojego bloga. Mam nadzieję, że nasze przygody z dwujęzycznością dadzą Wam wsparcie w tej trudnej a zarazem fascynującej podróży. Dzielę się tu doświadczeniami z różnych etapów dwujęzycznego rozwoju naszej rodziny, problemami, jakie napotkaliśmy i w jaki sposób je rozwiązaliśmy. Polecam sprawdzone pomoce i metody wspomagające rozwój mowy oraz czytania i pisania. Czekam na Wasze komentarze i pytania, służę radą i pomocą.

Dzieciom dwujęzycznym oferuję indywidualne zajęcia wspomagające rozwój mowy i języka polskiego na żywo lub przez Skype oraz pomoc w doskonaleniu języka polskiego w mowie i piśmie.

Rodziców i nauczycieli dzieci dwujęzycznych zapraszam zaś na indywidualne porady online w zakresie dwujęzycznego wychowania oraz profilaktyki zaburzeń komunikacji.

Zapraszam do rozmowy. Będę niezmiernie wdzięczna za Wasze opinie i komentarze:

info@bilingualhouse.com

Facebook

Zapisz się na konsultację w Bilingual House