Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Konsultacje z języka angielskiego dla dorosłych online

Stań się dwujęzyczny! Jeżeli już płynnie posługujesz się językiem angielskim, nie wypada Ci zaprzestać rozwijania swoich umiejętności językowych. Zakładam, że gramatykę już znasz, a słownictwo poszerzasz samodzielnie czytając, słuchając i oglądając po angielsku.
Wymowy oraz społecznych aspektów używania języka bardzo trudno jest uczyć się samemu. Wiem to po sobie! Te obszary nauki języka obcego są na kursach niestety traktowane po macoszemu. Niedoskonała wymowa może prowadzić do nieporozumień i obniża Twój wizerunek w życiu prywatnym i zawodowym. Nieznajomość niuansów kulturowych związanych z użyciem języka może sprawić, że zostaniesz odebrany jako osoba niewychowana. Z pomocą przyjdą Ci moje konsultacje z języka angielskiego dla dorosłych online.

 

Skąd wzięły się konsultacje z języka angielskiego dla dorosłych online? Jeszcze wcześniejszą niż logopedia i dwujęzyczność pasją w moim życiu był język angielski. Jestem w tym zakresie kompletnym samoukiem 😊 Zgłębianie tajników tego języka zawsze sprawia mi wiele radości, a szczególnie interesuje mnie wymowa i społeczne aspekty komunikacji w języku angielskim (np. zjawisko understatement). Mam ku temu świetne warunki, gdyż od 15 lat zamieszkuję w Wielkiej Brytanii, a mój mąż jest Anglikiem. Uważam się za osobę dwujęzyczną, ale oczywiście dwujęzyczną na inny sposób niż moje dzieci, które swoje dwa języki przyswajają równolegle. Na co dzień z pasją uczę moje dzieci języka polskiego, a sama nie zaprzestaję doskonalić swojego języka angielskiego. Często jest tak, że uczymy się wzajemnie 🙂

Wymowy w języku obcym trudno się uczyć samodzielnie. Tym trudniej im jesteśmy starsi. Samemu trudno, a jeszcze trudniej znaleźć fachową pomoc. Ten obszar nauki języka angielskiego jest na kursach językowych nierzadko ignorowany, więc nie uczy się wymowy wcale lub wręcz uczy się jej nieprawidłowo. Nauczyciele angielskiego nie potrafią przekazać prawidłowych wzorców wymowy w języku angielskim, ponieważ często sami niewłaściwie wymawiają. Innym problemem u nauczycieli jest brak pomysłu na kreatywne podejście do wymowy u dorosłych, którzy często zbytnio bazują na zapisie graficznym angielskiego, a nie na brzmieniu. Efektem są Polacy, którzy pomimo perfekcyjnej gramatyki nie potrafią się dogadać po angielsku z obcokrajowcem ze względu na błędy w wymowie tak poważne, że uniemożliwiają rozmówcy zrozumienie treści.

W nauce angielskiego nie chodzi Ci przecież o używanie tego języka w rozmowach z innymi Polakami 😉

Inni Polacy ewidentnie spędzili lata na nauce angielskiego lub studiowali/ mieszkali za granicą, a wciąż brakuje im swobody w mówieniu, a ich akcent jest tak „ciężki”, że trudno jest im w tym języku zrobić dobre wrażenie w sytuacjach prywatnych i zawodowych. Codziennie natrafiam na wypowiedzi znanych Polaków w mediach, które przyprawiają mnie o ból głowy. Ostatnio usłyszałam jednego z czołowych polskich ekspertów od marketingu wspominającego firmę APPLE z wymową „ejpl”. Moją misją jest sprawienie, aby Polacy nie wstydzili się swojej wymowy w języku angielskim, a ja, żebym nie musiała wstydzić się za nich.

Jeżeli ćwiczenie wymowy na zasadzie „listen and repeat” nie pomaga Ci poprawić akcentu w języku angielskim, zgłoś się na konsultację z języka angielskiego dla dorosłych online. Wypracowałam autorską metodę pracy nad wymową, w której czerpię z warsztatu logopedy i językoznawcy. W pracy wykorzystuję moją wiedzę dotyczącą dwujęzyczności oraz struktury języka polskiego i angielskiego. Ucząc lepiej mówić po angielsku pomagam uczniom wychwycić i zatrzymać nawyki słuchowe, artykulacyjne i kulturowe utrwalone w języku polskim. To kwintesencja mojej metody, która jest sprawdzona u osób dorosłych.

Teraz uświadomię Ci, skąd biorą się Twoje trudności w osiągnięciu wymowy zbliżonej do natywnej.

Prawda jest brutalna: winę ponosi Twój wiek.

Wśród czynników wpływających na opanowanie języka docelowego jednym z najważniejszych jest WIEK.

Zobacz, jakie są plusy i minusy uczenia się języka obcego w różnych stadiach Twojego życia ze szczególnym uwzględnieniem wymowy.

Dzieci (0-7)

 • Przewaga pamięci mechanicznej nad logiczną
 • Silna motywacja w kontaktach z otoczeniem
 • Brak zahamowań w wypowiadaniu się w L2 (rzadko lęk przed popełnieniem błędu)
 • wysoka elastyczność aparatu słyszenia i plastyczność aparatu mowy ► wymowa, akcent i intonacja w języku obcym jest łatwa do osiągnięcia
 • Nauka przez zabawę, w ruchu
 • Używanie skojarzeń wizualno-słuchowych oraz dotykowo-słuchowych (dorośli tłumaczą ze znanego języka, więc używają skojarzeń słuchowo-słuchowych)

Młodzież (7-18)

Narządy mowy i aparat słyszenia są wciąż elastyczne ►wymowa, akcent i intonacja na poziomie native jest możliwa

Od 12 roku życia warunki przyswajania języka obcego się pogarszają

 • pojawia się chwiejność emocjonalna ► hamuje spontaniczność i bezkrytyczność językową
 • niechęć wyróżniania się z grupy (też lepszą wymową), obawa przed śmiesznością
 • mimo to dzięki pojemniejszej i wyćwiczonej pamięci oraz wysokiemu stopniowi inteligencji nauka u młodzieży charakteryzuje się łatwością, szybkością i efektywnością

Dorośli

 • większa wiedza o otaczającym świecie i umiejętności komunikacyjne
 • poczucie niezręczności, śmieszności w początkowym etapie nauki ogranicza swobodę mówienia
 • wyraźniejszy wpływ języka ojczystego ► więcej interferencji (cechy języka ojczystego są bardziej zauważalne w języku obcym)
 • obowiązki, brak czasu i nawyku uczenia się
 • spadek inteligencji, pamięci, koncentracji
 • duża umiejętność myślenia abstrakcyjnego, rozumienia reguł, znajomość technik uczenia się
 • dorośli mogą opanować język obcy na poziomie native, ale zwykle nie w zakresie wymowy, akcentu i intonacji

 

oprac. na podstawie E. Lipińska, Język ojczysty, język obcy, język drugi: wstęp do badań dwujęzyczności, Kraków 2003.

 

 

Rozumiesz już, że potrzebujesz fachowej pomocy, by skutecznie doskonalić wymowę w języku angielskim. W prywatnych i biznesowych rozmowach z Anglikami chcesz uniknąć gaf. Skorzystaj zatem z mojego wieloletniego doświadczenia i zapisz się na prowadzone moją autorską metodą konsultacje z języka angielskiego dla dorosłych online, na których nauczysz się m.in.

 • prawidłowo wymawiać think and thing i nikogo przy tym nie opluć
 • powiedzieć „I’m from Poland” i nie uchodzić za Holendra 😉
 • nie obrazić nikogo rozmawiając o plaży i prześcieradłach (beach, sheet)
 • rozmawiać o pogodzie i wiedzieć, dlaczego to takie ważne
 • rozumieć dokładnie intencję rozmówcy nieprzekazywaną wprost (tzw. understatement np. I’m going to struggle to make it nie znaczy będzie mi ciężko zdążyć, tylko nie przyjdę)
 • stosować zabiegi językowo-kulturowe, które sprawią, że będziemy odebrani jako człowiek z klasą

Stworzyłam konsultacje z języka angielskiego dla dorosłych online, na których wymowa i aspekty kulturowe języka angielskiego po prostu królują. Uczestnicy tych zajęć mogą stać się prawdziwie dwujęzyczni i dwukulturowi pomimo swojego dorosłego wieku.

 • Konsultacje z języka angielskiego dla dorosłych online rozpoczynam od diagnozy komunikacji w języku angielskim, podczas której analizuję Twoją wymowę, sposób formułowania wypowiedzi i prowadzenie rozmowy w języku angielskim na zasadach podobnych do diagnozy logopedycznej.
 • Efektem procesu diagnostycznego jest wyłapanie błędów i nieprawidłowości, które podczas kolejnych spotkań wspólnie niwelujemy.
 • Kolejność korygowania odnotowanych problemów ustalam indywidualnie rozpoczynając on najbardziej rażących błędów, czyli od tych błędów, które najbardziej wpływają na rozumienie, a jednocześnie są najłatwiejsze do usunięcia.
 • Następnie metodycznie pracuję nad kolejnymi aspektami Twojej angielskiej wymowy i komunikacji, często nagrywając Twoje wypowiedzi, abyś mógł ocenić swoje postępy.

 

Moja metoda jest specjalnie opracowana dla dorosłych Polaków uczących się języka angielskiego i bazuje na niwelowaniu wpływu brzmienia języka polskiego na język angielski oraz poznawaniu różnic kulturowych wpływających na komunikację.

Na konsultacjach z języka angielskiego dla dorosłych online

 • Uwrażliwię Twój słuch i uelastycznię Twój aparat mowy, abyś mówił jak native (no prawie 😉 )
 • Nauczę Cię odkrywać komunikaty zawarte między wierszami języka angielskiego oraz wyrażać się w sposób dostosowany do norm kulturowych obowiązujących w krajach anglosaskich (tzw. profesjonalne owijanie w bawełnę)
 • Mówiąc po angielsku nareszcie przestaniesz tłumaczyć z polskiego

Moje konsultacje z języka angielskiego dla dorosłych online to nie korepetycje z angielskiego tylko nauka skutecznej komunikacji w tym języku.

Zanim rozpoczniemy współpracę, zastanów się:

 • Jaki typ konsultacji najbardziej Cię interesuje: porady dla rodzin dwujęzycznych? język polski? wymowa angielska?
 • Jaki termin będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni?
 • Jak szybkie jest Twoje połączenie internetowe? (do komfortowej nauki online potrzebny jest szybki i stabilny internet, szybkość internetu możesz sprawdzić tutaj)
Zapisz się na konsultację w Bilingual House