„Mówię jak native” ćwiczenia wymowy języka angielskiego online

Stań się dwujęzyczny i znajdź ćwiczenia wymowy, które nareszcie dadzą efekt!

Jeżeli już płynnie posługujesz się językiem angielskim, nie wypada Ci zaprzestać rozwijania swoich umiejętności językowych. Zakładam, że gramatykę już znasz, a słownictwo poszerzasz samodzielnie czytając, słuchając i oglądając po angielsku. A ćwiczenia wymowy?

Wymowy oraz społecznych aspektów używania języka bardzo trudno jest uczyć się samemu. Wiem to po sobie!

Te obszary nauki języka obcego są na kursach niestety traktowane po macoszemu. Niedoskonała wymowa może prowadzić do nieporozumień i obniża Twój wizerunek w życiu prywatnym i zawodowym.

Nieznajomość niuansów kulturowych związanych z użyciem języka może sprawić, że zostaniesz odebrany jako osoba niewychowana.

Z pomocą przyjdą Ci ćwiczenia wymowy języka angielskiego online pod hasłem

Mówię jak native

Skąd wzięły się konsultacje z języka angielskiego i ćwiczenia wymowy dla dorosłych online?

Jeszcze wcześniejszą niż językoznawstwo i dwujęzyczność pasją w moim życiu był język angielski. Jestem w tym zakresie kompletnym samoukiem 😊 Zgłębianie tajników tego języka zawsze sprawia mi wiele radości, a szczególnie interesuje mnie wymowa i społeczne aspekty komunikacji w języku angielskim (np. zjawisko understatement).

Mam ku temu świetne warunki, gdyż od 15 lat zamieszkuję w Wielkiej Brytanii, a mój mąż jest Anglikiem. Uważam się za osobę dwujęzyczną, ale oczywiście dwujęzyczną na inny sposób niż moje dzieci, które swoje dwa języki przyswajają równolegle. Na co dzień z pasją uczę moje dzieci języka polskiego, a sama nie zaprzestaję doskonalić swojego języka angielskiego. Często jest tak, że uczymy się wzajemnie 🙂

Wymowa angielska Polaków

Ćwiczenia wymowy w języku obcym trudno się wykonywać samodzielnie. Tym trudniej im jesteśmy starsi. Samemu trudno, a jeszcze trudniej znaleźć fachową pomoc. Ten obszar nauki języka angielskiego jest na kursach językowych nierzadko ignorowany, więc nie uczy się wymowy wcale lub wręcz uczy się jej nieprawidłowo.

Nauczyciele angielskiego w wielu przypadkach nie potrafią przekazać prawidłowych wzorców wymowy w języku angielskim, ponieważ często sami niewłaściwie wymawiają.

Innym problemem u nauczycieli jest brak pomysłu na kreatywne podejście do wymowy u dorosłych, którzy często zbytnio bazują na zapisie graficznym angielskiego, a nie na brzmieniu. Efektem są Polacy, którzy pomimo perfekcyjnej gramatyki nie potrafią się dogadać po angielsku z obcokrajowcem ze względu na błędy w wymowie tak poważne, że utrudniają rozmówcy zrozumienie treści 🤔

W nauce angielskiego nie chodzi Ci przecież o używanie tego języka w rozmowach z innymi Polakami 😉

Inni Polacy ewidentnie spędzili lata na nauce angielskiego lub studiowali/ mieszkali za granicą, a wciąż brakuje im swobody w mówieniu, a ich akcent jest tak „ciężki”, że trudno jest im w tym języku zrobić dobre wrażenie w sytuacjach prywatnych i zawodowych. A przecież o wizerunek trzeba dbać!

Codziennie natrafiam na wypowiedzi znanych Polaków w mediach, które przyprawiają mnie o ból głowy. Ostatnio usłyszałam jednego z czołowych polskich ekspertów w dziedzinie marketingu wspominającego firmę APPLE z wymową „ejpl” 🤦‍♀️

Moją misją jest sprawienie, aby Polacy nie wstydzili się swojej wymowy w języku angielskim, a ja, żebym nie musiała wstydzić się za nich.

Jeżeli ćwiczenie wymowy na zasadzie „listen and repeat” nie pomaga Ci poprawić akcentu w języku angielskim, wypróbuj konsultacje online „Mówię jak native”.

Dlaczego moja autorska metoda doskonalenia wymowy angielskiej jest skuteczna?

 • w opracowywaniu ćwiczeń wymowy czerpię z doświadczeń zdobytych w pracy z osobami dwujęzycznymi i oraz z warsztatu językoznawcy
 • w pracy wykorzystuję wiedzę i doświadczenie dotyczące dwujęzyczności oraz struktur języka polskiego i angielskiego
 • pomagam uczniom wychwycić i zrozumieć nawyki słuchowe, artykulacyjne i kulturowe utrwalone w języku ojczystym (polskim)
 • ojczyste nawyki zastępujemy nawykami charakterystycznymi dla języka angielskiego i… zaczynamy mówić jak native 👏👏👏

To kwintesencja mojej metody, która jest sprawdzona u nastolatków i dorosłych.

Otrzymaj wsparcie w Bilingual House
Zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przechowywanie przesłanych przeze mnie informacji w celu umożliwienia odpowiedzi na moje zapytanie.
Zapoznałem/zapoznałam się i zgadzam się z Regulaminem.
Drogą mailową w pierwszej kolejności będziesz otrzymywać inspirację i motywację do kontynuacji dwujęzycznej drogi. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Sprawdź, skąd biorą się Twoje trudności w osiągnięciu wymowy angielskiej zbliżonej do natywnej i jak je pokonać 🔥🔥🔥

Dlaczego ćwiczenia wymowy „listen and repeat” nie działają?

 


Rozumiesz już, że potrzebujesz fachowej pomocy, by skutecznie doskonalić wymowę w języku angielskim. W prywatnych i biznesowych rozmowach chcesz uniknąć gaf i zrobić dobre wrażenie. Skorzystaj zatem z mojego wieloletniego doświadczenia i zapisz się na prowadzone autorską metodą ćwiczenia wymowy języka angielskiego dla dorosłych online, na których nauczysz się m.in.

 • prawidłowo wymawiać think and thing i nikogo przy tym nie opluć
 • powiedzieć „I’m from Poland” i nie uchodzić za Holendra 😉
 • nie obrazić nikogo, rozmawiając o plaży i prześcieradłach (beach, sheet)
 • rozmawiać o pogodzie i wiedzieć, dlaczego to takie ważne (small talk)
 • rozumieć dokładnie intencję rozmówcy nieprzekazywaną wprost (tzw. understatement np. I’m going to struggle to make it nie znaczy będzie mi ciężko zdążyć, tylko nie przyjdę)
 • stosować zabiegi językowo-kulturowe, które sprawią, że będziemy odebrani jako człowiek z klasą

Stworzyłam konsultacje z języka angielskiego dla dorosłych online, na których ćwiczenia wymowy i aspekty kulturowe języka angielskiego po prostu królują.

Uczestnicy moich zajęć mogą stać się prawdziwie dwujęzyczni i dwukulturowi pomimo swojego dorosłego wieku.

Moje ćwiczenia wymowy i skutecznej komunikacji w języku angielskim przydadzą się zarówno Polakom mieszkającym w Polsce, jak i tym osiedlonym za granicą.

 • Konsultacje z języka angielskiego dla dorosłych online rozpoczynam od diagnozy komunikacji w języku angielskim, podczas której analizuję Twoją wymowę, sposób formułowania wypowiedzi i prowadzenie rozmowy w języku angielskim.
 • Efektem procesu diagnostycznego jest wyłowienie błędów i nieprawidłowości, które podczas kolejnych spotkań wspólnie niwelujemy.
 • Kolejność korygowania odnotowanych problemów ustalam indywidualnie rozpoczynając on najbardziej rażących błędów, czyli od tych błędów, które najbardziej wpływają na rozumienie, a jednocześnie są najłatwiejsze do usunięcia.
 • Następnie metodycznie pracuję nad kolejnymi aspektami Twojej angielskiej wymowy i komunikacji.
 • Ty często nagrywasz swoje wypowiedzi, abyś mógł ocenić swoje postępy.

Moja metoda jest specjalnie opracowana dla dorosłych lub dorastających Polaków uczących się języka angielskiego i bazuje na niwelowaniu wpływu brzmienia języka polskiego na język angielski oraz poznawaniu różnic kulturowych wpływających na komunikację.

Na konsultacjach z języka angielskiego dla dorosłych online

 • Uwrażliwię Twój słuch i uelastycznię Twój aparat mowy, abyś mówił jak native (no prawie 😉 )
 • Nauczę Cię odkrywać komunikaty zawarte między wierszami języka angielskiego oraz wyrażać się w sposób dostosowany do norm kulturowych obowiązujących w krajach anglosaskich (tzw. profesjonalne owijanie w bawełnę)
 • Mówiąc po angielsku nareszcie przestaniesz tłumaczyć z polskiego

Moje konsultacje z języka angielskiego dla dorosłych online to nie korepetycje z angielskiego tylko ćwiczenia wymowy i nauka skutecznej komunikacji w tym języku.

Zanim rozpoczniemy współpracę, zastanów się:

 • Jaki typ konsultacji najbardziej Cię interesuje: porady dla rodzin dwujęzycznych? język polski? wymowa angielska?
 • Jaki termin będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni?
 • Jak szybkie jest Twoje połączenie internetowe? (do komfortowej nauki online potrzebny jest szybki i stabilny internet, szybkość internetu możesz sprawdzić tutaj)

Do zobaczenia!

Image by Martin Polo from Pixabay