„Aktywnie mówię po polsku” konsultacje językowe online dla dzieci dwujęzycznych

Odpowiadając na potrzeby rodzin polonijnych, wprowadzam NOWĄ opcję regularnych, półgodzinnych zajęć online „Aktywnie mówię po polsku”, które mają funkcję aktywizacji i rozwijania języka polskiego w dwujęzyczności.

aktywnie mówię po polsku

Już od wielu lat pracuję z dziećmi dwujęzycznymi online pomagając im w osiągnięciu wzorowej, polskiej wymowy. Z rożnych przyczyn potrzebują one specjalistycznego wsparcia w opanowaniu trudnych, polskich głosek lub pozbycia się obcego akcentu. Wtedy zapraszam je na zajęcia „Wzorowo mówię po polsku”.

Dziecko nie odpowiada po polsku…

Ale jest też grupa dzieci dwujęzycznych, które mają inny problem. Uzyskały one rozumienie w języku polskim, ale zbyt rzadko używają tego języka. Jest to często spotykany scenariusz w rodzinach dwujęzycznych, kiedy rodzic mówi do dziecka po polsku, a dziecko odpowiada w języku większości, np. angielskim. Natomiast przy spotkaniu z osobą jednojęzyczną np. babcią z Polski, dzieci te często potrafią zdobyć się na wysiłek i uruchomić swój język polski. Ale bywa też tak, że nie mają pewności siebie w tym języku, co utrudnia im kontakt z rodziną z Polski. Tę sytuację można zmienić i pomóc dziecku uzyskać aktywną dwujęzyczność.

Podczas zajęć „Aktywnie mówię po polsku” pracuję z dzieckiem i rodzicem:

  • uruchamiam i/lub wzmacniam język polski dziecka
  • daję dziecku poczucie pewności w tym języku
  • uczę rodzica, jak przy codziennych czynnościach i zabawach przestawić komunikację z dzieckiem na język polski

Proponowane ćwiczenia i zabawy należy powtarzać w domu.

Zapewniam wszystkie materiały.

Zajęcia „Aktywnie mówię po polsku” łączą zalety konsultacji dla rodziców „Bilingual Family” i zajęć dla dzieci „Wzorowo mówię po polsku”.

Organizacja zajęć

  • Zajęcia „Aktywnie mówię po polsku” odbywają się w postaci kursu czterotygodniowego, który można przedłużać w razie potrzeby.
  • W zajęciach może brać udział jedno, dwoje lub troje dzieci.
  • Koszt jednego kursu to £100.
  • Sesje odbywają się raz w tygodniu i trwają po 30 minut.
  • Spotykamy się na platformie Skype, Zoom, Messenger lub Hangout.
  • Płatności na podstawie faktury można dokonać przelewem lub przez Paypal, który automatycznie przelicza walutę.
Otrzymaj wsparcie w Bilingual House
Zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przechowywanie przesłanych przeze mnie informacji w celu umożliwienia odpowiedzi na moje zapytanie.
Zapoznałem/zapoznałam się i zgadzam się z Regulaminem.
Drogą mailową w pierwszej kolejności będziesz otrzymywać inspirację i motywację do kontynuacji dwujęzycznej drogi. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.