Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Zasady dwujęzycznego wychowania raz jeszcze i na dodatek filmowo

Zasady dwujęzycznego wychowania raz jeszcze i na dodatek filmowo

Zgodnie z tym, co zapowiadałam przed wakacjami, dziś będzie znów filmowo 🙂 Rodzice wciąż potrzebują wsparcia w dwujęzycznym wychowaniu. Nie ma tu znaczenia, jaką strategię obrali i w jakim mieszkają kraju, czasem czują się zagubieni. Potwierdzają to też wstępne wyniki ankiety charakteryzującej rodziny dwujęzyczne z językiem polskim, do której wypełnienia jeszcze raz zapraszam. Na prośbę niektórych z Was jakiś czas temu opracowałam plakat, w którym zawarłam zasady dwujęzycznego wychowania w najbardziej skondensowanej postaci. Przypominam, że każde moje warsztaty z rodzinami dwujęzycznymi zawierają obowiązkowo dyskusję, która jest zawsze moim ulubionym elementem spotkania. Wtedy właśnie najwięcej się uczę i poznaję Wasze potrzeby! Okazało się, że zwięzła przypominajka zasad dwujęzycznego wychowania pomogła już wielu rodzicom, a nawet widziałam ją wydrukowaną i powieszoną na ścianie jednej z polonijnych szkół 🙂 Zatem, Anglicy mają swoje do’s and don’ts, a ja mam tak i nie, czyli

jak postępować, a czego unikać w procesie dwujęzycznego wychowania.

Jeżeli poszukujecie więcej obrazowo przedstawionych informacji dotyczących dwujęzyczności, zajrzyjcie do zakładki infografiki.

 

 

 

drogi rodzicu dziecka dwujezycznego

Przed wakacjami byłam gościem specjalnym podczas I Spotkania Polskich Szkół Sobotnich w Hertfordshire. Wspaniała inicjatywa! Brawo Polska Szkoła Sobotnia im. Jeremiego Przybory w Welwyn Garden City!

I spotkanie polskich szkół

Szkoły sobotnie w tym regionie Anglii, zamiast niezdrowo konkurować o ucznia, solidaryzują się we wspólnym wysiłku mającym na celu jego dobro. Spotkanie było znakomicie zorganizowane i charakteryzowało się niezwykle ciepłą atmosferą.

I spotkanie polskich szkół 1

 

I spotkanie polskich szkół zdj grupowe

Poniżej możecie obejrzeć, jak podczas tego owocnego spotkania przekonuję słuchaczy do pozytywnego spojrzenia na dwujęzyczne wychowanie, do codziennego zauważania wysiłków naszego dziecka i dostrzegania jego choćby najmniejszych kroczków w kierunku dwujęzyczności. Zapraszam na film 🙂

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *