Zapraszam na bezpłatne konsultacje dotyczące dwujęzyczności! 3


Europejski Dzień Logopedy przebiega w tym roku pod hasłem:

Wiele języków, wiele kultur, jeden język komunikacji

Z tej okazji dla Polskiego Związku Logopedów powstał specjalny artykuł dotyczący niezbędnych elementów dwujęzycznego wychowania, który dostępny jest również TU. Zapraszam do lektury 🙂

  • Czy Twoje dziecko jest dwu- lub wielojęzyczne i doświadcza trudności z zakresie przyswajania jednego, obu lub wszystkich swoich języków?
  • Czy potrzebujesz porady, jak skutecznie stymulować rozwój obu lub wszystkich języków, utrzymać je w równowadze i zapobiec mieszaniu ich?
  • Czy chcesz uzyskać poradę w zakresie nauki czytania i pisania po polsku i po angielsku?
  • Czy rozwój mowy Twojego dziecka budzi Twój niepokój i obawiasz się, że odbiega od poziomu rówieśników?
  • Czy podejrzewasz u dziecka wadę rozwoju mowy?
  • Czy Ty jako rodzic dziecka dwujęzycznego poszukujesz profesjonalnego wsparcia?

Jeżeli Twoja odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi TAK, to nie wahaj się ani chwili, tylko zgłoś się na specjalną, bezpłatną konsultację z okazji Europejskiego Dnia Logopedy. 

Pamiętaj, że poziom kompetencji dwujęzycznej u dzieci nieustannie się zmienia, a rolą rodziców jest ciągłe monitorowanie jej i dostosowywanie strategii do zmieniających się warunków życiowych w rodzinie, a także do indywidualnych reakcji dziecka. Ważne, by mowa dziecka dwujęzycznego rozwijała się zgodnie z normą w przynajmniej jednym z jego języków. Gdy obserwujemy nieprawidłowości w rozwoju mowy w obu językach, nie tłumaczmy tych problemów zwiększonym wysiłkiem potrzebnym do opanowania dwóch języków. Dwujęzyczność sama w sobie nigdy nie jest przyczyną zaburzeń mowy, które występują u osób dwujęzycznych z taką samą częstotliwością jak u osób jednojęzycznych.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy zapraszam na bezpłatne konsultacje Skype dotyczące dwujęzyczności i wspierania języka polskiego na obczyźnie. Proszę o zapisywanie się poprzez e-mail info@bilingualhouse.com.

Do zobaczenia 🙂

EDL2014


Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 thoughts on “Zapraszam na bezpłatne konsultacje dotyczące dwujęzyczności!

  • Basia

    Mam nadzieję,że masz w tym okresie sporo pracy i udzielasz wielu cennych porad. U nas zaczynam zauważac pewne powolne ale jednak – postępy. Elena coraz chętniej powtarza zasłyszane wyrazy.Dość niewyraźnie jeszcze,ale widać ,że się stara. Ostatnio nawet próbuje powtarzać coraz częściej te polskie.Rozumiem jej niechęć,bowiem sama zauważyłam,że te wyrazy włoskie są po prostu łatwiejsze, tym bardziej cieszy mnie fakt,że próbuje po polsku.Nie raz widzę wyraz zakłopotania lub zawstydzenia na jej twarzy jak próbuje i jej nie wychodzi, uśmiecham się wtedy do niej, powtarzam raz jeszcze dane słowo nie zmuszając jej na siłę do powtarzania, tylko daję jej się oswoić ze słowem.I widzę ,że to działa.Tak więc będę skutecznie walczyła o tą nowa wiedzę.Za niedługo wyjazd do Polski i mam nadzieję,że kontakt z językiem na dłużej i na żywo, zabawy z kuzynem i ciocią też dadzą jej trochę. Trzymaj kciuki:)