Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Warsztaty „Dwujęzyczność łączy i daje moc online” trzecia edycja

Warsztaty „Dwujęzyczność łączy i daje moc online” trzecia edycja

Rodzicu! Nauczycielu! Nie działaj na oślep w swojej pracy z dzieckiem dwujęzycznym! Zarezerwuj swój udział w trzeciej edycji warsztatów „Dwujęzyczność łączy i daje moc online” 17 maja 2018 w godzinach od 19 do 21 czasu brytyjskiego (BST).

Po ostatniej edycji warsztatów „Dwujęzyczność łączy i daje moc online” jedna z uczestniczek – Katarzyna z Wielkiej Brytanii – napisała:

Dziękuję bardzo za możliwość uczestnictwa w warsztatach na temat dwujęzyczności. Było to niezapomniane wydarzenie. Dzięki warsztatom zostałam zainspirowana do pracy nad rozwijaniem umiejętności językowych moich dzieci. Czasami pojawiają się wątpliwości, czy rzeczywiście nasze dzieci potrzebują języka polskiego i czy warto podtrzymywać w nich dwujęzyczność. Wątpliwości zostały dzisiaj rozwiane. U moich dzieci dominującym językiem jest język angielski, co widać miedzy innymi podczas zabawy. Uświadomiłam sobie dzięki pani Anecie, że w naszym domu nie ma równowagi miedzy dwoma językami. Odczuwam niedosyt wiedzy i proszę o następne spotkania na temat dwujęzyczności. Od tej pory chcę poświęcić swoim dzieciom więcej uwagi i rozwijać ich umiejętności używania języka polskiego poprzez rozmowę, zabawę i czytanie. Mimo tego, że mieszkam poza granicami kraju już jakiś czas, nie wyobrażam sobie tego, że nagle całkowicie wyrzekam się swoich korzeni, swojej kultury, swojego rodzimego języka. Jedynie używając języka polskiego mogę w pełni wyrazić siebie i w ten sposób budować relacje z moją rodziną. Takie są moje refleksje po warsztatach.

Doskonale rozumiem niedosyt wiedzy Pani Katarzyny, ponieważ nawet po kilkunastu latach zgłębiania tematu dwujęzyczności w teorii i praktyce sama wciąż ten niedosyt odczuwam! Pod tym linkiem poznasz opinie pozostałych uczestników poprzednich edycji warsztatów online.

Jeżeli podzielasz moje i pani Katarzyny odczucia, skorzystaj z możliwości poszerzenia swojej wiedzy praktycznej, biorąc udział w warsztatach online.

Podczas trzeciej edycji warsztatów „Dwujęzyczność łączy i daje moc online” nauczysz się, jak:

  • kształtować swoją postawę wobec dwujęzyczności w myśl zasady, że dziecko wyczuwa naszą pewność i wiarę, że przekazywanie mu naszego języka ojczystego jest najlepszym wyborem dla całej rodziny
  • świadomie kierować procesem dwujęzycznego wychowania monitorując sytuację językową w całej rodzinie oraz odpowiednio ustalając nasze priorytety
  • skutecznie ustanawiać granice pomiędzy językami w Waszej rodzinie
  • odpowiednio reagować na błędy językowe, wypowiedzi mieszane, użycie „niewłaściwego” w danej sytuacji języka, aby wzmocnić dwujęzyczną kompetencję dziecka, a nie zniechęcić go do dwujęzyczności
  • dobierać i fachowo wykorzystywać ogólnie dostępne pomoce edukacyjne do kształtowania komunikacji dwujęzycznej i doskonalenia wymowy i innych aspektów poprawności językowej (w formie zabawy)


Kolejne warsztaty Dwujęzyczność łączy i daje moc online już 17 maja 2018 w godzinach od 19 do 21 czasu brytyjskiego (BST).

Zapisy pod adresem info@bilingualhouse.com

Warsztaty będą składały się z następujących części:

  1. WEBINAR czyli część wykładowa
  2. Q&A czyli sesja pytań i odpowiedzi – zadawanie pytań/dyskusja
  3. Podsumowanie

W jednej sesji będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba osób, co zapewni nam komfort i możliwość swobodnego udziału w dyskusji.

Wszyscy otrzymają certyfikaty.

Koszt uczestnictwa to £25.

Płatności można dokonać klikając w poniższy link

 

 

 

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia trudności technicznych, proszę uczestników o upewnienie się, że posiadają najnowszą wersję programu Skype oraz szybkie łącze internetowe, z którego w czasie warsztatów nie będą korzystać inni domownicy.
Aby zapewnić lepszą jakość dźwięku, proponuję skorzystać ze słuchawek. Na czas wykładu wszyscy słuchacze wyłączą kamery i mikrofony.

Zachęcam gorąco do zapisywania się i polecania znajomym. Już nie mogę doczekać się na nasze spotkanie 🙂

Zapisy pod adresem info@bilingualhouse.com
Dowiedz się więcej o moich warsztatach online

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *