Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Warsztaty dla młodzieży dwujęzycznej w Londynie – DWUJĘZYCZNOŚĆ DWUKULTUROWOŚĆ TWOJE ATUTY

Warsztaty dla młodzieży dwujęzycznej w Londynie – DWUJĘZYCZNOŚĆ DWUKULTUROWOŚĆ TWOJE ATUTY

Tak jak zapowiadałam, wracam do Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Londynie, gdzie w najbliższą sobotę poprowadzę warsztaty dla młodzieży dwujęzycznej DWUJĘZYCZNOŚĆ DWUKULTUROWOŚĆ TWOJE ATUTY. Ich celem jest zwiększenie motywacji młodych Polaków do rozwijania języka polskiego poprzez przekazanie im podstawowej wiedzy z zakresu dwujęzyczności i dwukulturowości.

Program spotkania obejmował będzie:

  • najbardziej podstawowe pojęcia dotyczące dwujęzyczności i dwukulturowości
  • korzyści z bycia osobą dwujęzyczną i dwukulturową
  • trudności związane z dwujęzycznością
  • sposoby samodzielnego rozwijania dwujęzyczności z wykorzystaniem nowoczesnych technologii
  • dyskusję dotyczącą m. in. oczekiwań młodzieży w stosunku do rodziny i szkoły w zakresie wspierania ich dwujęzycznego rozwoju
  • konsultacje indywidualne

Dodatkowo zajęcia będą przeplatane filmami, piosenkami, zabawami oraz pracą w parach 🙂

Warsztatów dla rodziców, nauczycieli i logopedów poprowadziłam już wiele (sprawdźcie bardzo ciekawe relacje), ale z młodzieżą dwujęzyczną spotykam się w takich okolicznościach po raz pierwszy. Wraz z Radą Rodziców, dyrekcją i gronem pedagogicznym SPK w Londynie czujemy się pionierami propagowania wiedzy na temat dwujęzyczności i dwukulturowości wśród młodzieży polonijnej. Młodzi Polacy dorastający poza granicami kraju po warsztatach DWUJĘZYCZNOŚĆ DWUKULTUROWOŚĆ TWOJE ATUTY będą już wiedzieć, że dwujęzyczność i dwukulturowość to ich ogromny skarb na całe dorosłe życie.

Relacja z warsztatów dla młodzieży dwujęzycznej DWUJĘZYCZNOŚĆ DWUKULTUROWOŚĆ TWOJE ATUTY pojawi się na tej stronie już wkrótce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *