Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Spotkania poświęcone dwujęzyczności w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Londynie

Spotkania poświęcone dwujęzyczności w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Londynie

Z ogromną radością informuję, że już wkrótce w końcu pojawię się w Londynie!

Zapraszam wszystkich zainteresowanych dwujęzycznością na spotkania warsztatowe w sobotę 15 marca 2014 w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Londynie.

Zachęcam do udostępniania i zapraszania znajomych 🙂

W Ameryce i w wielu krajach Europy Zachodniej dwujęzyczność jest od wielu lat obecna w programie studiów logopedycznych, pedagogicznych, oraz psychologicznych. Niestety dla wielu polskich specjalistów to temat wciąż nowy, gdyż w większości nie spotkali się z nim na polskich uczelniach. Chciałabym wypełnić tę lukę. Moje warsztaty dla nauczycieli szkół polskich na emigracji mają na celu przygotowanie ich na spotkanie z uczniem dwujęzycznym oraz przekazanie im podstawowych umiejętności potrzebnych do wspierania dwujęzycznego rozwoju.

W dobie masowych migracji polskie społeczeństwo, stając się coraz bardziej wielojęzyczne i wielokulturowe, potrzebuje uzupełnienia wiedzy w zakresie dwujęzyczności, która staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem wśród polskich dzieci i dorosłych. Tak, dwujęzyczność różnego stopnia dotyczy również dorosłych, którzy na stałe i na co dzień funkcjonują w dwóch językach! Zatem, możemy uznać, że dwujęzyczność obejmuje całe rodziny polonijne, bez względu na wiek! Warsztaty dla rodziców obejmują najbardziej podstawowe informacje o charakterystyce dwujęzycznego rozwoju oraz specyfice życia w dwujęzycznej rodzinie. Kolejną ważną ich częścią jest burza mózgów dotycząca praktycznych pomysłów na dwujęzyczne wychowanie.

Questions-and-Answers

 

Na zakończenie obu spotkań proponuję sesję Q&A, czyli pytania i odpowiedzi. To moja ulubiona część tego typu spotkań, podczas której zwykle sama także bardzo wiele się uczę :-)

Zapraszam!

warsztaty SPK Londyn

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *