Skutecznie przekazać język polski w rodzinach polonijnych – wyniki ankiety

W części drugiej relacji z III Międzynarodowego Seminarium Naukowego „Dwujęzyczność, wielojęzyczność i wielokulturowość teoria i praktyka” obejrzycie nagranie mojego referatu dotyczącego wyników ankiety „Skutecznie przekazać język polski” przeprowadzonej wśród rodzin polonijnych na całym świecie. Omawiam w nim m.in. czynniki wpływające na skuteczność dwujęzycznego wychowania:

Jeżeli wzięliście udział w ankiecie, przyjmijcie moje gorące podziękowania 🙂

Wasze odpowiedzi umożliwiły wgląd w sytuację polonijnych rodzin na całym świecie. Bardzo cieszy mnie, że ogromna większość z Was osiąga sukces w dwujęzycznym wychowaniu, czyli skutecznie przekazuje język polski kolejnemu pokoleniu, a także pozytywnie przeżywa przygodę z dwujęzycznym wychowaniem. Oczywiście sukces ten nie pojawia się sam, tylko jest wynikiem Waszych celowych działań oraz przyjaznych dwujęzyczności warunków, w jakich prowadzicie dwujęzyczne wychowanie. Poniżej podsumowanie wyników badania.

Skutecznie przekazać język polski Charakterystyka polonijnych rodzin dwujęzycznych wniosek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Komentarz do “Skutecznie przekazać język polski w rodzinach polonijnych – wyniki ankiety”

Serwis używa cookies. Pozostając na nim, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej. [Zgadzam się] Kontynuując zgadzasz się na naszą politykę prywatności.