Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Nasz język – nasze lekcje! Lekcje polskiego dla dzieci dwujęzycznych – lekcja nr 11: podobny wygląd różne znaczenie 2

Nasz język – nasze lekcje! Lekcje polskiego dla dzieci dwujęzycznych – lekcja nr 11: podobny wygląd różne znaczenie 2

Pamiętacie lekcję, na której dzieci odczytywały słowa na dwa różne sposoby: najpierw według zasad języka polskiego, a następnie według zasad języka angielskiego? Odkrywały w ten sposób dwa różne znaczenia, które potem ilustrowały obrazkiem. Dużo radości było na naszych zajęciach z tym materiałem, a jednocześnie pojawiło się to cudownie motywujące uczucie dumy i satysfakcji z bycia osobą dwujęzyczną. Bo tylko dwujęzyczni, którzy aktywnie rozwijają swoje języki są w stanie wykonać takie zadanie! Zobaczcie, jak Wam pójdzie (link do materiału poniżej).

Nasz język- nasze lekcje! Lekcja nr 2 


Lekcja ta jest bardzo popularna wśród czytelników, więc dziś proponuję drugą część zadania. Mamy nową listę wyrazów, które można odczytać i zrozumieć na dwa sposoby, ale tym razem nie rysujemy znaczeń, tylko dobieramy spośród obrazków, a następnie wycinamy i naklejamy w odpowiednim miejscu. Jest to prawdopodobnie łatwiejsza wersja zadania, ponieważ mamy w wycinance już ograniczony wybór i dzieci mogą zagadkę rozwiązać także drogą eliminacji. Ale frajda wciąż ta sama 😀

Gotowe do wydrukowania plansze możecie pobrać klikając w poniższe linki:

Podobny wygląd różne znaczenie 2

podobny wygląd różne znaczenie 2 obrazki

Podobny wygląd różne znaczenie 2a

To tyle pomysłów na lekcje polskiego dla dzieci dwujęzycznych na dzisiaj. Podzielcie się tą lekcją ze znajomymi 🙂

Zachęcam też Was do sprawdzenia, jakie jeszcze materiały przygotowałam w ramach cyklu Nasz język nasze lekcje.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w doskonaleniu języka polskiego u Twojego dziecka lub jeżeli chcesz wzbogacić swój warsztat nauczyciela lub logopedy dzieci dwujęzycznych, zapisz się na konsultację 🙂

 

1 komentarz

my dodatkowo ćwiczymy z ksiązeczkami i słownikami dwujęzycznymi 🙂

w ksiegarniainternetowa.co.uk jest teraz darmowa wysyłka do UK z okazji polonijnego dnia dwujęzyczności, więc skorzystaliśmy z katalogu i wybraliśmy jeszcze parę ksiązeczek. dzieciaki juz nie mogą się doczekac!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *