Gry

1 komentarz

Na rynku jest dostępnych wiele gier, które przez zabawę rozwijają dzieci językowo i dostarczają nam kolejnej okazji do przyjemnego spędzania czasu z naszym językiem. Mamy sporą kolekcję różnych polskich i angielskich gier i w tym miejscu będę opisywać te, które wspomagają dwujęzyczność dziecka.

Zacznę od naszego najświeższego nabytku, który już zdążył zrobić prawdziwą furorę: „Rory’s Story Cubes”.

 
Jest to gra nie wymagająca współzawodnictwa, więc nigdy nie kończy się łzami. Polega na wymyślaniu różnych historii na bazie schematycznych rysunków pojawiających się losowo na 9 kostkach do gry. Brzmi bardzo prosto, ale to naprawdę dzieci wciąga! Talkusia i Pynio uwielbiają zabawę tymi kostkami i nawet nie przypuszczają, że w ten sposób doskonalą swój język i pobudzają kreatywność. Po opowiedzeniu historyjki można spróbować ją zapisać. A jak tata wraca z pracy, bawimy się tak samo po angielsku. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej szóstego roku życia, ale Pynio też już robi pierwsze próby. Poniżej zamieszczam próbki, jak Talkusia bawi się kostkami po polsku:

 

i po angielsku:

Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Komentarz do “Gry”

Serwis używa cookies. Pozostając na nim, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej. [Zgadzam się] Kontynuując zgadzasz się na naszą politykę prywatności.