FAQ Najczęściej zadawane pytania dotyczące konsultacji

Dlaczego osiągam dobre efekty w pracy z osobami dwujęzycznymi?

 • Jestem absolwentką pięcioletnich studiów magisterskich na kierunku logopedia w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
 • Jestem doktorem językoznawstwa i prowadzę badania naukowe z zakresu dwujęzyczności.
 • Od kilkunastu lat specjalizuję się w pracy z osobami dwujęzycznymi.
 • Od kilkunastu lat zamieszkuję w Wielkiej Brytanii i zdążyłam już dobrze poznać realia życia w dwóch językach i dwóch kulturach.
 • Sama czuję się dwujęzyczna i problemy związane z odseparowaniem dwóch języków i równoległego ich rozwijania nie są mi obce.
 • Jestem mamą dwojga dwujęzycznych dzieci, które od urodzenia wychowuję w dwóch językach.
 • Sama uczę je również czytać i pisać po polsku i po angielsku.

Dzięki temu najlepiej zrozumiem Waszą sytuację i pomogę Wam wspierać dwujęzyczny rozwój Waszego dziecka.

WP_20131130_00620131202162342

Dzieci polonijne korzystające z moich zajęć językowych zyskują nie tylko niezbędne w codziennym życiu umiejętności komunikacyjne, ale także wiarę w siebie oraz głębokie poczucie tożsamości dwukulturowej.

Jestem pionierką coachingu językowego online na gruncie polskim. Kiedy zaczynałam, wielu wątpiło w możliwość powodzenia zajęć kształtujących prawidłową komunikację w języku polskim przez Skype 🙂 Liczne przykłady dowodzące na to, że zajęcia językowe online połączone z systematyczną pracą w domu naprawdę skutkują, przekonała nawet największych niedowiarków 🙂

Posiadam CRB check oraz jestem zarejestrowana w Polskim Związku Logopedów.

Zgłoszenia na konsultacje przyjmuję:

 • info@bilingualhouse.com
 • Facebook
 • telefon
  +447837997393


Kto może skorzystać z konsultacji językowych w Bilingual House?

Do doskonalenia języka polskiego zapraszam dzieci dwujęzyczne oraz dorosłych dwujęzycznych na poziomach zaawansowania od początkującego do zaawansowanego.

Do udziału w konsultacjach Bilingual Family zapraszam rodziców dzieci dwujęzycznych, którzy potrzebują indywidualnych porad dotyczących dwujęzycznego wychowania.

Do doskonalenia wymowy w języku angielskim zapraszam tylko dorosłych.

Gdzie odbywają się konsultacje?

Konsultacje mogą odbywać się stacjonarnie w Leigh Greater Manchester lub online.

Jak organizowane i przygotowywane są konsultacje?

Zajęcia odbywają się w pozytywnej i motywującej atmosferze z wykorzystaniem metod i materiałów dobranych indywidualnie na podstawie wieloletniego doświadczenia.

W pracy czerpię z logopedii, pedagogiki oraz językoznawstwa oraz wykorzystuję autorskie metody i materiały.

Wszystkie materiały użyte podczas lekcji otrzymasz do własnego użytku w domu.

Ile czasu trwa konsultacja?

Konsultacja diagnostyczna trwa min. 60 min. Nie ma możliwości oceny potrzeb ucznia oraz oczekiwań rodziców w krótszym czasie. Kolejne zajęcia trwają z reguły 30 min. i organizowane są zwykle raz w tygodniu. W przypadku dzieci młodszych lub mających problem z koncentracją jest możliwość częstszych i krótszych zajęć (tylko w opcji online).

W jakich godzinach mogą odbywać się konsultacje?

Konsultacje odbywają się między godziną 9:00 a 20:00 od poniedziałku do soboty (włącznie).

Czy w zajęciach mogą brać udział dwie osoby?

Specjalizuję się w konsultacjach indywidualnych, ale w nie wykluczam możliwości prowadzenia zajęć w parach pod warunkiem, że u obojga uczniów występują zbliżone potrzeby edukacyjne. Proszę o kontakt w sprawie szczegółów.

Czy konsultacje mogą się odbywać w miejscu zamieszkania ucznia?

Niestety, ze względu na dużą liczbę zajęć nie jestem w stanie dojeżdżać do uczniów.

Jak dokonuje się opłat za konsultacje?

Za zajęcia, zarówno online, jak i stacjonarne, płaci się z góry na podstawie otrzymanej faktury. Zapłacić można gotówką na miejscu, przelewem na rachunek bankowy lub w systemie PayPal.

Czy jest możliwość odwołania lub przełożenia zajęć?

Oczywiście. Zajęcia można odwołać lub przełożyć na inny termin pod warunkiem poinformowania o tym zamiarze telefonicznie, smsem, emailem lub osobiście, co najmniej na 24 godziny przed ich terminowym rozpoczęciem. Zajęcia odwołane w terminie krótszym niż 24 godziny są uznane za odbyte i zostanie pobrana za nie pełna odpłatność. Płatność za zajęcia odwołane prawidłowo przechodzi na następny okres.

Jeżeli masz dodatkowe pytania, proszę o kontakt 🙂

Zapisz się na konsultację w Bilingual House

2 myśli na temat “FAQ Najczęściej zadawane pytania dotyczące konsultacji

 1. Jestem mama 16stomiesiecznego chlopca: Pawla. Mieszkam wraz z mezem Hiszpanem nieopodal Madrytu. Obydwoje bardzo chcemy, aby nasze dziecko bylo dwujezyczne. Stosujemy metode OPOL, natmiast do siebie na wzajem probujemy zwracac sie w jezyku angielskim (niestety czesto sie zapominamy i mowimy po hiszpansku, co jest dla nas bardziej naturalne). Pawel od kilku miesiecy chodzi do hispzanskiego zlobka. W domu staram sie do niego bardzo duzo mowic, ogladac ksiazeczki, nazywac obrazki, mowic jakie dzwieki wydaja zwierzatka i przedmioty, itp. Pawel jest jednak srednio zainteresowany takimi „zabawami”, nie skupia sie dlugo na obrazkach. Jednak licze na to, ze cos tam w jego glowce pozostaje. Na razie prawie nic nie mowi. Przedtem mowil „mama” (gdy mnie potrzebowal, cos chcial, albo byl smutny czy zmeczony), teraz natomiast przestal. Zauwazylismy natomiast, ze mowi „da” i „ta” gdy cos chce lub podaje i „te”,gdy pokazuje paluszkiem przedmioty (wtedy mu je nazywamy). Mowi tez sopro do siebie w jezyku nieprzypominajacym ani polskiego ani hiszpanskiego (brzmi to jak „oki-goki, gogi-gogi”….. duzo tak¨”k” i „g”). Ogolnie jest bardzo wesolym, pogodnym i grzecznym dzieckiem.

  Przepraszam, ze sie tak rozipsalam, ale chcialam nakreslic troche nasza sytuacje i poprosic o prade: czy powinnam sie niepokoic tym, ze synek nie mowi, nie nasladuje odglosow zwierzatek, itp. CZy ma jeszcze czas? Kiedy szukac pomocy logopedycznej i jak wspomagac rozwoj mowy dziecka?

  Przepraszam za brak polskim znakow.

  Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam,

  Magdalena

  1. Pani Magdaleno,

   Bardzo dobrze Państwo postępują. To mówienie do siebie to gaworzenie, bardzo ważny etap w rozwoju mowy. Jeżeli synek nie skupia się na obrazach, to podobnie można z nim pracować na żywych przedmiotach. Niech Pani zadba o to, żeby synek nie oglądał telewizji ani nie korzystał z innych ekranów, ponieważ to może hamować rozwój mowy. Zaleciłabym obserwację synka do drugich urodzin i, jeżeli do tego czasu nie zauważy Pani większych postępów, zapraszam na konsultację online.

   Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.